یک آنتراکت کوچک

 بازم بوی عید میاد.

داری از کوچه های تنگ و باریک دزاشیب یا حکمت پیاده میری به سمت تجریش. شکوفه هایی که از سر هر دیواری آویزونه رو می بینی و گهگاهی گردن می کشی تا دزدکی ببوییشون .از کنار خونه هایی می گذری که الان اکثراً در هم و بر همن و مشغول خونه تکونی هستن.

 می رم توی خونه ی خودمون. همه ی وسایل وسط اتاقان. پنجره ها کاملاً برق انداخته شدن و مامان تازه پرده های به سفیدی برف رو آویخته. بوی خوشبو کننده ها و مواد شستشو با بوی شیرینی خانگی قاطی شده و بهت ثابت می کنه که عید نزدیکه.می تونم حس کنم که چه شور و حالی توی بازار تجریش بر قراره.  شب عید یک خون دیگه تو رگ های اجتماع هست. یک جور زندگی توی خیابونا موج می زنه. مردم کمتر بد اخلاقن.بوی سمنو از توی هر کوچه پس کوچه ای میاد. توی بازار، جای سوزن انداختن نیست. دلم می خواد بدونم اون گلفروشی که هر شب عید می رفتم ازش شب بو می خریدم بازم سر میدون تجریش هست یا نه. آیا بازم ماهی قرمز فروشا، دم سال تحویل ماهیشونو حراج می کنن یا نه؟ آیا هنوزم سر پل تجریش بوی مطبوع پیراشکی های کاسکو با بوی گند ماهی فروشا قاطی می شه یا نه؟ آیا اون مغازه ی سر تکیه ی بازار هنوزم تخم غاز می فروشه؟ اونی که دیگه می دونست شب عید یک مشتری داره که میاد ازش تخم غاز می خره که رنگ کنه.  آیا کسی هست که توی خونمون به جای من تخم مرغا رو دم سال تحویل رنگ کنه؟

 از تجریش و قیطریه بالاجبار بر می گردم به پاریس و میام توی اتاق خودم که بتونم بر گردم سر کارم.04.gif

  الان که دارم اینو می نویسم ساعت یک و هژده دقیقه بامداد است و فردا هم ساعت ۸.۵ یک کلاس چهار ساعته دارم. اما گفتم یک آنتراکتی بدم.  شاید تا سیزده بدر دیگه نتونم چیزی بنویسم.

پ  ن . توی وبلاگ مازیار ناظمی جمله ی خیلی قشنگی دیدم : {فکر می کنم آدم را آب ببرد بهتر است تا از روی پل نامردی عبور کنه}.

/ 7 نظر / 21 بازدید
رضا باقری

اینجا همه چیز کم و بیش اونجوریه که گفتی، البته اگه با فاصله نگاهش کنی! دور بودن بخصوص از جایی که دوستش داری،باعث میشه بیشتر قشنگی هاش بادت بمونه و این حس خوبی یه، قدرشو بدون.

هدی

اول که اگه ایران بودین و در خونه تکونی شرکت داشتین انقد دل تنگ نمی شدین.4 تا شیشه می شستین ماهی قرمزم فراموشتون می شد[زبان]ولی از شوخی گذشته حال و هوای عید و مراسم نوروز خیلی قشنگه.ولی دیگه انقد هم آرمانی نیست که می گین ها[خنده] جمله آخر هم خیلی قشنگه.بیشتر بهش فک می کنم

یاشار

پیاده روی از پایتخت تا تجریش آخر سال از قلم انداختی [چشمک]

محمد فكري

سلام زيبا نوشته بوديد اينجا ايران است مرز پرگهر[گل]

مریم

عید نوروز بر همگان مبارک باشد!

رضا باقری

نوروز ات خجسته؛ باشد که امسال سالی بهتر از پارسال باشد!

پاسپارتو

سال نو مبارک علی جان همیشه شاد و موفق باشی : )